Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CCMUNN
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CCMUNN

S-a inregistrat CCMUNN 2011?
Nu am auzit daca s-a inregistrat sau nu dar puteti merge pe prevederile CCMUNN pe anii 2007-2010 cu exceptia art.40 care s-a modificat.
Chiar daca art.40 s-a modificat , acesta nu poate fi aplicat inainte de inregistrarea modificarii la Ministerul Muncii ...:)
Ce se intampla cu cele 5 zile in care erai oblgat sa inregistrezi modificarile la ITM?
Dupa 01.01.2011 se vor depune numai acte aferente lunii decembrie 2010 ... actele aferente lunii ianuarie 2011 se vor transmite prin Revisal in termenele stabilite de HG nr.161/2006.
A mai aparut ceva referitor la CCMUNN pe tara?
A aparut CCM pentru ramura transport si comert?
Va multumesc, astept cu nerabdare raspuns. :D