Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Grupe de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Grupe de munca

Buna ziua as dori si eu sa aflu daca grupele din cartea de munca, anume gr1 si gr 2, se aduna anii acestor 2 grupe ijn vederea iesirii la pensie.
Normal ca se aduna,dar nu stiu daca asta era de fapt intrebarea pe care doreati sa o puneti.
Legea 263/2010 Art. 158
(1) Perioadele de vechime in munca realizate in grupele I si a II-a de munca pana la data de 1 aprilie 2001 constituie stagiu de cotizare in conditii deosebite, in vederea reducerii varstelor de pensionare.