avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Taxe si impozite.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Taxe si impozite.

Sunt pensinar. Pe talonul de pensie mi se retine impozitul de 16 % plus 5,5% pentru casa de sanatate, sunt angajatul unei asociatii de proprietari cu conventie, mi se retine impozitul de 16% pe venit.
Asociatia de proprietari si eu trebuie sa mai platim alte impozite si taxe catre stat?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: ContSters158053 , utilizator 14:05, 5 Ianuarie 2011
cititi aici

[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contributii sociale conventie civila cristian_conea cristian_conea Buna ziua, La asociatia la care sunt administrator, toti (adm, pres, fem serv) suntem cu conventii civile. Se pare ca de la 10 sept.trebuie sa platim 10,5% la ... (vezi toată discuția)
Personalul angajat intr-o asociatie de proprietari lorelena1306 lorelena1306 Am nevoie de cateva lamuriri cu privire la personalul angajat intr-o asociatie de proprietari: 1. Presedintele are contract de mandat. Ce impozite plateste? ... (vezi toată discuția)
Obligatii pensionar peste limita Avadrian Avadrian Buna ziua, Va rog respectuos sa ma ajutati intr-o dilema: Pentru un pensionar peste limita de varsta, care lucreaza cu conventie civila, care sunt ... (vezi toată discuția)