Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul minim - mediu privat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul minim - mediu privat

Am inteles bine ca salariul minim in mediul privat este de 700 lei ?
da asa este
Este doar la nivel de zvon ... intrucat CCMN pe anii 2011 -2014 nu a intrat inca in vigoare.
Tot ca zvon se aude ca se va publica in zilele urmatoare si va avea aplicabilitate si pentru salariile aferente lunii ianuarie 2011.
Din cate cunosc, pana in data de 05.01.2011 nu era inregistrat la Ministerul Muncii acest CCMN.
E vorba de un zvon. Poate ca nu trebuia sa pun postarea de mai sus, dar de regula CCMUN se publica, chiar si cu intarziere.