avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... CAZIER
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

CAZIER

BUNA SEARA,
VA ROG SA MI SPUNETI CARE SUNT ACTELE NECESARE PTR UN CAZIER JUDICIAR,IN REGIM DE URGENTA?
MULTUMESC!
Cel mai recent răspuns: MARTA SIMONA PETRE , Avocat 20:54, 8 Ianuarie 2011
Persoana care doreste eliberarea unui certificat de cazier judiciar se va adresa organelor de politie de la locul de nastere sau de domiciliu si trebuie sa aiba asupra sa:
- actul de identitate (buletin de identitate/carte de identitate ori carte de identitate provizorie);
- timbrul fiscal, in valoare de 1.00 lei ,
-chitanta in valoare de 10.00 lei in caz ca doreste eliberarea in regim de urgenta.
Taxa pentru eliberarea cazierului in regim de urgenta se elibereaza la unitatile Trezoreriei Statului de raza de domiciuliu a solicitantului.
Ultima modificare: Sâmbătă, 8 Ianuarie 2011
MARTA SIMONA PETRE, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cazier juridic udicec udicec Spuneti\'mi va rog ce documente trebuie sa prezinte un cet strain pentru a obt cazier roman? (vezi toată discuția)
Cazierul se elibereaza doar unde ai domiciliul? sirena1 sirena1 Daca am buletin de Neamt ca flotantul pe adresa din Satu Mare e expirat trebuie sa merg in Neamt pentru cazier sau exista posibilitatea sa il pot elibera de ... (vezi toată discuția)
Eliberare cazier lunajoy lunajoy nu sunt din bucuresti.exista posibiliatea sa-mi pot ridica de aici cazierul?mentionez ca mi-a expirat viza de flotant daca aceasta ar fi avut vreun rol ... (vezi toată discuția)