Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... CAZIER
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

CAZIER

BUNA SEARA,
VA ROG SA MI SPUNETI CARE SUNT ACTELE NECESARE PTR UN CAZIER JUDICIAR,IN REGIM DE URGENTA?
MULTUMESC!
Persoana care doreste eliberarea unui certificat de cazier judiciar se va adresa organelor de politie de la locul de nastere sau de domiciliu si trebuie sa aiba asupra sa:
- actul de identitate (buletin de identitate/carte de identitate ori carte de identitate provizorie);
- timbrul fiscal, in valoare de 1.00 lei ,
-chitanta in valoare de 10.00 lei in caz ca doreste eliberarea in regim de urgenta.
Taxa pentru eliberarea cazierului in regim de urgenta se elibereaza la unitatile Trezoreriei Statului de raza de domiciuliu a solicitantului.
MARTA SIMONA PETRE, Avocat