Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transmitere revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transmitere revisal

Exista modificari cu privire la transmiterea revisalului?
Potrivit HG 161/2006 registrul se transmite la inspectoratul teritorial de munca în format electronic, prin utilizarea uneia dintre următoarele modalităţi:
a) prin completarea on-line a bazei de date existente pe portalul Inspecţiei Muncii;
b) prin e-mail, pe baza de semnatura electronica;
c) prin depunerea la sediul inspectoratului teritorial de munca în format electronic, însoţit de o adresa de inaintare semnată de angajator.
Incepand cu 01.01.2011 pot sa mai depun la itm revisalul in modalitatea prevazuta la lit. c) ?
Se va transmite si in forma prevazuta la lit.c Revisalul ....
Pt contracte de munca inregistrate incepand cu luna februarie 2011 se mai primeste revisal-ul la ghiseele ITM...sau in consecinta e obligatoriu sa fie depus doar online?
Se mai primeste, intrucat modalitatea de transmitere a REVISAL-ului nu s-a schimbat ...HG nr.161/2006 nu s-a modificat in acest sens.
asa este
eu am depus revisal zilele acestea
doar atat de mai depune la ITM
am facut si cerere pt. depunere online ca sa fie mai usor