avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transmitere revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transmitere revisal

Exista modificari cu privire la transmiterea revisalului?
Potrivit HG 161/2006 registrul se transmite la inspectoratul teritorial de munca în format electronic, prin utilizarea uneia dintre următoarele modalităţi:
a) prin completarea on-line a bazei de date existente pe portalul Inspecţiei Muncii;
b) prin e-mail, pe baza de semnatura electronica;
c) prin depunerea la sediul inspectoratului teritorial de munca în format electronic, însoţit de o adresa de inaintare semnată de angajator.
Incepand cu 01.01.2011 pot sa mai depun la itm revisalul in modalitatea prevazuta la lit. c) ?
Cel mai recent răspuns: ContSters158053 , utilizator 21:46, 31 Ianuarie 2011
Se va transmite si in forma prevazuta la lit.c Revisalul ....
Pt contracte de munca inregistrate incepand cu luna februarie 2011 se mai primeste revisal-ul la ghiseele ITM...sau in consecinta e obligatoriu sa fie depus doar online?
Se mai primeste, intrucat modalitatea de transmitere a REVISAL-ului nu s-a schimbat ...HG nr.161/2006 nu s-a modificat in acest sens.
asa este
eu am depus revisal zilele acestea
doar atat de mai depune la ITM
am facut si cerere pt. depunere online ca sa fie mai usor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie inventar comision itm Lizuca12 Lizuca12 Buna ziua, Spuneti-mi va rog mai trebuie depusa declaratia privind comision itm ? Multumesc (vezi toată discuția)
Salariul minim pe economie Dinush Dinush S-a aprobat legea prin care sal minim pe economie este de 670 lei brut? Daca da, in cat timp trebuie sa modificam toate CIM? De asemenea, de acuma inainte ... (vezi toată discuția)
Mojorare salarii conform noului contractului colectiv la nivel national Daniela Camelia Nicolae Daniela Camelia Nicolae As dori sa stiu daca pot sa duc la ITM actele aitionale cu modificarile prevazute de contractul colectiv la nivel national desi nu s-a publicat in MO? (vezi toată discuția)