avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1094 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie concediu maternal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie concediu maternal

Buna ziua. Asi dori sa stiu daca o persoana care a fost in somaj tehnic si acum este insarcinata in sapatamana 6, beneficiaza de indemnizatie?
Cel mai recent răspuns: Adriana Olteanu , Avocat 16:30, 12 Ianuarie 2011
Beneficiaza de indemnizatie pentru cresterea copilului in baza OUG 111/2010 - art. 2 alin. 5 lit. f)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie cc luata de tata mirela_7 mirela_7 Buna ziua, Am o prietena care este insarcinata in 4 luni,dar nu lucreaza.Lucreaza doar sotul ei cu contract de munca pe 2 ore de 7 luni.In conditiile astea ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie pentru cresterea copilului Catalinaj Catalinaj Buna ziua! Sunt insarcinata in 27 de saptamani si urmeaza sa nasc in mai. Am lucrat 12 luni la o casa de pariuri(din 21noiembrie 2015 pana in 21 noiembrie ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil Alina Duta Alina Duta Buna ziua .sunt insarcinata in 2luni si momentan sunt in preaviz la o firma la care,pana la terminarea preavizului voi avea6luni lucrate . Intrebarea mea este ... (vezi toată discuția)