Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie concediu maternal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie concediu maternal

Buna ziua. Asi dori sa stiu daca o persoana care a fost in somaj tehnic si acum este insarcinata in sapatamana 6, beneficiaza de indemnizatie?
Beneficiaza de indemnizatie pentru cresterea copilului in baza OUG 111/2010 - art. 2 alin. 5 lit. f)