avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2000 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... buletin romanesc in caz de dubla cetatenie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

buletin romanesc in caz de dubla cetatenie

buna!
As avea o intrebare in legatura cu eliberarea buletinului romanesc in cazul in care o persoana(prietenul meu) are dubla cetatenie(romana si israeliana) insa momentan el are domiciliu in strainatate.
Vroiam sa stiu daca isi poate face buletin romanesc pe adresa unde am eu domiciliu daca nu suntem casatoriti?
Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Ridicare buletin cu procura daca titularul si-a pierdut actul de identitate adinov adinov Buna ziua, Va rog sa ma indrumati cu privire la urmatoarea situatie: Un prieten cu dubla cetatenie, plecat in strainatate la studii, mi-a facut procura ... (vezi toată discuția)
Repatriere si buletin de identitate ContSters355359 ContSters355359 Buna ziua , In cazul repatrierii ce acte trebuie , ce demersuri , pentru reprimirea buletinului de identitate ??? Mentionez ca ma reintorc in tara dupa o ... (vezi toată discuția)
Nelamuriri buletin cosmin311 cosmin311 Buna ziua! Un prieten a locuit a aproape 20 de ani in Suedia, are cetatenie suedeza si romana, acum s-a intors inapoi in tara definitiv si vrea sa isi faca ... (vezi toată discuția)