avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii declaratii salarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

declaratii salarii

Buna tuturor

Spuneti-mi si mie ce stiti despre declaratiile care se depuneau pana acum la CAS,sanatate,somaj ?
Incepand cu drepturile salariale aferente lunii ianuarie 2011 se mai depun declaratii nominale,separat,la organismele respective sau se depune numai declaratia unica la Administratia Financiara ?
Multumesc anticipat tuturor.
Cel mai recent răspuns: leuca_luminita , utilizator 20:22, 18 Ianuarie 2011
camicami a scris:

Buna tuturor

Spuneti-mi si mie ce stiti despre declaratiile care se depuneau pana acum la CAS,sanatate,somaj ?
Incepand cu drepturile salariale aferente lunii ianuarie 2011 se mai depun declaratii nominale,separat,la organismele respective sau se depune numai declaratia unica la Administratia Financiara ?
Multumesc anticipat tuturor.


Buna intrebare!!!!
In prima faza si eu am gandit la fel ca dvs. : scapam de niste cozi ( declaratii pensii, sanatate, ITM--- somaj nu trec pt. ca il depun on-line),nu mai ca dupa scandalul de la Casa Natiunala de sanatate am tras concluzia ca la astia tot vom depune, Ei sunt mai "SPECIALI" ei nu pot prelua din declaratia unica. Le-am adresat o intrebare referitor la declaratiile nominal pe care le depunem sau nu la ei si nu am primit niciun raspuns.............
M-am mai interesat si se zice ca,totusi,nu se mai depun .
camicami a scris:

M-am mai interesat si se zice ca,totusi,nu se mai depun .


Multumesc! Declaram tot si pe toti in Declaratia 112 pe care o vom depune la ANAF
Da ,declaram in 112 tot dar nu cred ca si pe "toti", adica spun ca nu vom insira ,nominal,salariatii.M-am uitat putin peste 112 da nu am vazut asemenea rubrica.Sau n-am vazut eu bine ?
camicami a scris:

Da ,declaram in 112 tot dar nu cred ca si pe "toti", adica spun ca nu vom insira ,nominal,salariatii.M-am uitat putin peste 112 da nu am vazut asemenea rubrica.Sau n-am vazut eu bine ?


Chiar din denumirea declaratiei reiese ca ii trecem pe toti : EVIDENTA NOMINALA
Hotărârea Guvernului nr. 1397/2011 privind conţinutul, modalitatea de depunere şi de gestionare a “Declaraţiei privind obligaţiile de plată a contribuţiilor sociale, impozitului pe venit şi evidenţa nominală a persoanelor asigurate”, publicată în M.O. nr. 897 din 31 decembrie 2010.

Alte discuții în legătură

Declaratia 112 cristinaelena23 cristinaelena23 Care este ultimul act care reglementeaza Declaratia 112? (vezi toată discuția)
D112 Mainerici  Ctin Mainerici Ctin certificatele medicale unde se depun (vezi toată discuția)