Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... luare in spatiu
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

luare in spatiu

am chiriasi fara a le fi facut contract de inchiriere.....vror sa fie luati in spatiu pt ca sunt din alta localitate si spun ca le-ar fi de folos acest lucru ca sa-si reinoiasca permisul auto care expira . ce presupune acest lucru? ce neplaceri ar putea fi in situatia in care ei nu ar fi chiar persoane oneste..stiu si eu....exista vreo obligatie din partea mea ......cu ce ar putea sa-mi dauneze daca ii ajut cu acest lucru???????? care ar fi urmarile???????? va multumesc
puteti fi de acord sa li se puna viza de flotant pe buletin, eventual pe un an. nu le faceti buletine pe adresa dvs, daca nu vor sa mai plece, numai cu ordin de evacuare ii dati afara
In plus nu le faceti C.I(buletine) pe adresa dv pentru ca toate amenzile neplatite de acestia vor veni pe numele dumneavoastra.

Nu inteleg oricum ce legatura are faptul ca le expira permisul de conducere cu luarea in spatiu.
@w_v_w_v

Va atrag atentia a nu stiu cata oara sa nu mai furnizati informatii eronate.
Daca eu fac buletin de identitate unei persoane, iar persoana respectiva primeste o amenda asta nu inseamna ca o platesac eu. Ca vine pe adresa mea e una, dar de platit o plateste persoana care a incasat-o.

@pop_maria
Nu faceti aceasta greseala ca nu mai scapati de ei. Urmati sfaturile dnei @gi_jane2 si faceti-le flotant.
Atentie ! Contractele se declara la Fisc pentru impozitare si persoanele se inscriu la Asociatie ca locatari !
Cu orice risc nu le faceti mutatie !!!
ContSters178043, utilizator
@pop_maria
cititi aici despre luarea in spatiu
www.avocatnet.ro/content/for...

Dl @armenteros
Fiecare spune ce stie din experienta proprie din citite si din auzite.
Daca eu imi fac buletin la dv si iau o amenda sa zicem in trafic aceea amenda se va duce la adresa dv dar pe CNP meu.
In cazul in care nu o platesc atunci Directia locala taxe si impozite se va indrepta asupra bunirilor mele daca am si daca nu nici bunuri si nici salariu atunci suma va ramane de plata pe adresa dv adica se rasfrange asupra domiciliului fiscal.

[ link extern ]

Desi acest lucru nu e corect cei de la directia taxe si impozite nu va vor incasa impozitul pana nu platiti amenzile dupa cum se vaita toti cei ce aici:
www.avocatnet.ro/content/for...