Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Gestionara
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Gestionara

E posibil sa trec o angajata pe functia de gestionar? daca ea nu are bacaloreatul (are 12 clase fara bac. si un curs de contabilitate).Vreau sa precizez ca lucreaza in firma de 8 ani si consider ca se poate descurca fara probleme.
Poate fi gestionar cel care a împlinit vîrsta de 21 ani, a absolvit şcoala generală sau o şcoală echivalentă şi are cunoştinţele necesare pentru a îndeplini această funcţie.

Da, puteti sa o incadrati ca gestionara.