Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 24 ianuarie zi de sarbatoare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

24 ianuarie zi de sarbatoare

Oare se lucreaza pe 24 ianuarie?
Am inteles ca ziua unirii este considerata sarbatoare legala nelucratoare,dar unii sustin ca nu a fost publicata legea in Monitorul Oficial si nu se aplica de anul acesta.
O seara buna!
nu se lucreazacel putin in invatamant nu ,deoarece mi-a spus o dna profesoara caci nu se invata pe 24 deoarece este sarbatoare legala
Ziua de 24 ianuarie nu este mentionata in actualul Cod al Muncii printre zilele legale in care nu se lucreaza ...Proiectul de lege a fost votat numai de catre SENAT, urmand a se pronunta si Camera Deputatilor.
Deocamdata este liber de la bec, oficial nu a aparut nimic.
In justitie sunt temene de judecata pe 24 si se tin sedintele normal.
Daca are altcineva alta informatie, ar fi bine sa argumenteze cu nr. OUG si nr. M.Of.
Mai avem cateva zile si scapam de aceasta intrebare care apare de 2-3ori pe zi in acest forum.
Curaj ca mai este putin ...!!!!!
rosu gheorghe a scris:

Mai avem cateva zile si scapam de aceasta intrebare care apare de 2-3ori pe zi in acest forum.
Curaj ca mai este putin ...!!!!!

Toate vin la timpul lor, dar cand vine timpul, pana la urma stim ce sa facem?
In concluzie, este sau nu liber, ca de pareri si banuieli suntem satui.