Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratia 101
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratia 101

Buna ziua,

In cazul in care la sfarsitul trim III am inregistrat pierdere si am declarat si platit 2150 impozit minim forfetar declaratia 100 trebuie sa o depun cu 0 sau cu 2150 pentru a depune decl 101 pana in 25 aprilie 2011?

Multumesc anticipat.
In declaratia 101 la randul 24 Cheltuieli cu impozitul pe profit se trece si cel aferent trimestrului 4 sau numai 1,2 si 3?

Multumesc
Cine are notele explicative bilant contabil la 31.12.2010? trebuie sa dau bilantul cat mai repede si vad ca nu au aparut sau nu le gasesc eu
ioanaep a scris:

In declaratia 101 la randul 24 Cheltuieli cu impozitul pe profit se trece si cel aferent trimestrului 4 sau numai 1,2 si 3?

Multumesc

treceti cheltuiala cu impozitul pe profit aferent perioadei de raportare.
katica, utilizator
atunci inteleg ca si cel aferent trim 4 trebuie trecut