Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Noua OU pt. taxa auto de la 1 ianuarie
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Noua OU pt. taxa auto de la 1 ianuarie

Buna ziua, as avea rugamintea, daca poate sa-mi spuna cineva care este nr. ordonantei referitoare la taxa auto de la 1 ianuarie 2011 si eventual formula de calcul a taxei. Multumesc mult si va doresc o duminica frumoasa si o saptamana si mai frumoasa. :luck:
E OUG 118/2010 privind modificarea si completarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr. 50/2008 pentru instituirea taxei pe poluare pentru autovehicule, normele de aplicare fiind adoptate in 19.01.2011.
OUG 118/2010