Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit calcul impozit profit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

calcul impozit profit

In perioada 01 ianuarie 2010 - 30 septembrie 2010 am avut numai pierdere si am platit impozit minim .
In perioada 01 octombrie 2010 - 31 decembrie 2010 am profit.Platesc 16% la profitul acestei perioade, fara sa tin cont de pierderea anterioara?
platiti ce ramane dupa scaderea pierderii.