Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... kinetoterapeut PFI
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

kinetoterapeut PFI

Buna seara! Un absolvent de kinetoterapie doreste sa incheie un contract de prestari-servicii cu un spital; in ce forma poate lucra legal? Am inteles ca o solutie ar fi ca PFI; care sunt pasii pt a deveni PFI?
Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului, înregistrarea fiscală şi autorizarea funcţionării a persoanelor fizice autorizate le gasiti aici
[ link extern ]
Multumesc pt raspuns, dar din cate stiu eu PFI nu se inregistreaza la ORC, ci doar la Finante.
La Finante se inregistreaza dupa ce obtiune Certificatul de inmatriculare de la O.R.C.
Cred ca d-voastra faceti o confuzie intre PFA si PFI...este vorba de exercitarea unei profesii liberale, cea de kinetoterapeut, care nu se poate exercita ca si PFA , dar se poate exercita prin intermediul unui cabinet de practica medicala sau ca PFI. Aceasta forma de exercitare nu se inmatriculeaza la ORC!!
siempreska a scris:

Cred ca d-voastra faceti o confuzie intre PFA si PFI...este vorba de exercitarea unei profesii liberale, cea de kinetoterapeut, care nu se poate exercita ca si PFA , dar se poate exercita prin intermediul unui cabinet de practica medicala sau ca PFI. Aceasta forma de exercitare nu se inmatriculeaza la ORC!!

Care este legea care reglementeaza asa ceva ? ...:-/