avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... kinetoterapeut PFI
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

kinetoterapeut PFI

Buna seara! Un absolvent de kinetoterapie doreste sa incheie un contract de prestari-servicii cu un spital; in ce forma poate lucra legal? Am inteles ca o solutie ar fi ca PFI; care sunt pasii pt a deveni PFI?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:51, 25 Ianuarie 2011
Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului, înregistrarea fiscală şi autorizarea funcţionării a persoanelor fizice autorizate le gasiti aici
[ link extern ]
Multumesc pt raspuns, dar din cate stiu eu PFI nu se inregistreaza la ORC, ci doar la Finante.
La Finante se inregistreaza dupa ce obtiune Certificatul de inmatriculare de la O.R.C.
Cred ca d-voastra faceti o confuzie intre PFA si PFI...este vorba de exercitarea unei profesii liberale, cea de kinetoterapeut, care nu se poate exercita ca si PFA , dar se poate exercita prin intermediul unui cabinet de practica medicala sau ca PFI. Aceasta forma de exercitare nu se inmatriculeaza la ORC!!
siempreska a scris:

Cred ca d-voastra faceti o confuzie intre PFA si PFI...este vorba de exercitarea unei profesii liberale, cea de kinetoterapeut, care nu se poate exercita ca si PFA , dar se poate exercita prin intermediul unui cabinet de practica medicala sau ca PFI. Aceasta forma de exercitare nu se inmatriculeaza la ORC!!


Care este legea care reglementeaza asa ceva ? ...:-/

Alte discuții în legătură

Medicul poate fi pfi?-legislatie ultima ora ema.1 ema.1 Buna ziua. As dori sa stiu daca in conformitate cu legislatia de ultima ora, medicul poate fi PFI ,putand sa incheie contracte prestari servicii medicale ... (vezi toată discuția)
Mai exista pfi? magdalena iacobescu magdalena iacobescu Lucrez ca si colaborator la o firma imobiliara de unde mi s-a spus sa-mi fac un PFI dar la Adminstratia Financiara din orasul meu Gaesti nu au auzit de asa ... (vezi toată discuția)
Pfa - modalitate de impozitare ariadna661 ariadna661 Buna seara. Am o intrebare referitoare la sistemul de impozitare pentru PFA. Eu sunt medic si sunt inregistrata cu CIF la Administratia Financiara. Am cerut ... (vezi toată discuția)