avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1717 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa judiciara de timbru
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa judiciara de timbru


Am doua B.O. emise la o factura si as vrea sa stiu daca pot depune o singura actiune si care este taxa judiciara de timbru pt. investire a B.O. cu formula executorie,si taxa judiciara de timbru pt. somatie de plata.
Cel mai recent răspuns: clau1980 , utilizator 14:10, 27 Ianuarie 2011
Fiecare BO cu cererea lui, cu taxa de 4 lei si timbru de 0,15 fiecare.
Taxa de timbru pentru somatia de plata 39 lei si timbru 0,15.
Ultima modificare: Joi, 27 Ianuarie 2011
Marcel Mihalache, Avocat
Ok. Multumesc mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa judiciara de timbru clau1980 clau1980 Am doua B.O. emise la o factura si as vrea sa stiu daca pot depune o singura actiune si care este taxa judiciara de timbru pt. investire a B.O. cu formula ... (vezi toată discuția)
Taxa timbru-investire b.o ContSters154162 ContSters154162 Pentru investirea cu formula executorie a unui Bilet la Ordin cat este taxa de timbru? Multumesc.:D (vezi toată discuția)
Taxa de timbru executare silita misu76 misu76 Am cinci B.O. investite cu formula executorie.Am inteles ca pentru incuviintarea executarii silite de catre instanta de judecata se achita o taxa timbru ... (vezi toată discuția)