Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa judiciara de timbru
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa judiciara de timbru

Am doua B.O. emise la o factura si as vrea sa stiu daca pot depune o singura actiune si care este taxa judiciara de timbru pt. investire a B.O. cu formula executorie,si taxa judiciara de timbru pt. somatie de plata.
Fiecare BO cu cererea lui, cu taxa de 4 lei si timbru de 0,15 fiecare.
Taxa de timbru pentru somatia de plata 39 lei si timbru 0,15.
Marcel Mihalache, Avocat
Ok. Multumesc mult!