avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 572 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL 2011

Fiind o institutie publica de stat si avand in pastrare cartile de munca si dreptul de a complta in ele as dori sa va intreb ce se va trece in programul Revisal daca inainte treceam doar noii angajati, angajatii care plecau contractele ... acum ce trebuie sa trecem in ele avand in vedere ca nu se va mai scrie in cartile de munca , adica salariile ,schimbarea incadrarii, modificat salariul ce facem cu toate acestea?:">
Cel mai recent răspuns: Cocali , utilizator 11:06, 13 Octombrie 2011
Deciziile si actele aditionale, de dupa data de 01.01.2011 nu se mai inregistreaza la itm . Se transmit pe revisal asa cum se faceau si pana acum si se imaneaza exemplarul angajatului sau fostului angajat in aceleasi conditii cum era si inainte doar ca acum a disparut stampila itm de pe ele

!!!!! Pentru actele aditionale si deciziile de care sa mai intrebat mai sus pana la aparitia variantei de revisal care sa cuprinda si rubrica salariala respectiv datele pt modificarile duratei muncii din timp partial in timp partial si alte astfel de probleme se va proceda astfel :

Pentru actele aditionale de modificare a salariului se va proceda la trece modificariilor salariale in clar la rubrica de detalii ( se modifica salariul de la 1000 la 1200)
Pentru actele aditionale in care se schimba durata muncii din timp partial in timp partial se va proceda deasemenea la completarea in rubrica detalii a schimbarii survenite ( durata muncii se modifica de la 2h/zi, 10 ore/saptamana la 4ore/zi , 20ore /saptamana) !!!!!!
Dumi32,inca nu s-a modificat Revisalul,de aceea totul se face deocamdata in scris pana va aparea o noua versiune Revisal,mai stufoasa .#-o
=D>:(( Va multumesc frumos pentru raspuns!
Silviu_P a scris:

Deciziile si actele aditionale, de dupa data de 01.01.2011 nu se mai inregistreaza la itm . .....


Era vorba despre o institutie publica .. acestea nu depune acte la ITM, decat REVISAL-ul.
freeelis a scris:

Silviu_P a scris:

Deciziile si actele aditionale, de dupa data de 01.01.2011 nu se mai inregistreaza la itm . .....


Era vorba despre o institutie publica .. acestea nu depune acte la ITM, decat REVISAL-ul.

Am vazut asta de la inceput insa am dat raspunsul asa pt a fi pt toata lumea fie ca e vorba de o institutie publica sau o firma/companie privata revisalul avand aceeasi utilizare si cerinte indiferent de institutie
Pentru institutiile publice pana la urma nu se schimba mai nimic dealtfel decat faptul ca nu o sa mai avem de complectat in cartile de munca si marog modificarea cu declaratiile ce vor trece la contabilitate daca nu erau deja acolo instauranduse declaratia unica
Ultima modificare: Sâmbătă, 29 Ianuarie 2011
ContSters184802, utilizator

Alte discuții în legătură

Revisal alinamariabrasoveanu alinamariabrasoveanu Buna ziua, Problema este urmatoarea revisalul inclusiv pana astazi a fost transmis cu versiunea cea veche de 5.06, ne stiind ca a aparut versiunea cea noua ... (vezi toată discuția)
Itm- observaþii revisal 5.0.8 ContSters233047 ContSters233047 IMPORTANT !! Angajatorii, care au efectuat cel puţin o depunere pe versiunea HG 500/2011 şi nu au nici un fel de modificări faţă de varianta depusă ... (vezi toată discuția)
Inregistrare cfs - va rog un raspuns urgent Michaela_D Michaela_D Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti cum pot sa inregistrez 5 zile cfs pe versiunea veche (inca nu am finalizat versiunea noua ptr ca nu m-am lamurit cu ... (vezi toată discuția)