avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 725 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Nota purtare elev.
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Nota purtare elev.

Se poate scadea nota la purtare unui elev de clasa a-V-a, fara a se instiinta in scris parintii acestuia, inainte de a se trece direct la acest eveniment?
Cel mai recent răspuns: eumarian , utilizator 00:18, 27 Februarie 2011
bineinteles, nota o pune dirigintele fara acordul parintilor
Nu se poate contesta nota?
sigur, daca al dumneavoastra copil a fost cuminte, puteti contesta nota puteti sa mergeti chiar si la director
Contestatia se depune la directorul unitatii de invatamant respective sau la Inspectoratul Scolar?
Ultima modificare: Luni, 31 Ianuarie 2011
paulionstoica, utilizator
Din... amintiri: nota la purtare se hotaraste in consiliul profesoral... nu hotaraste dirigintele, de capul lui...
Parintii ar trebui sa fie anuntati...
Da, se poate contesta...
Cred ca la director, mai intai si mai intai, apoi la inspectorat, daca nu sunteti sunteti multumit de raspuns.

Alte discuții în legătură

Scaderea notei la purtare sabina1234 sabina1234 Ieri copilul meu a fost influientat de alt coleg care i-a lipit un absorban te spate la un baiat din clasa lui sa ii faca poza la acesta unde se vedea ... (vezi toată discuția)
Contestarea sanctiunii disciplinare de scaderea notei la purtare STAN MIHAELA STAN MIHAELA Fiicei mele, eleva in clasa a XI -a i s-a scazut nota la purtare pana la 7, se sem.II abuziv. Eu ca parinte nu am fost notificata in scris , conform OM. ... (vezi toată discuția)
Nota la purtare scazuta pe nedrept crisant crisant Am un baiat in clasa a7a. I s-a scazut nota la purtare la 6 , fara sa fiu informata si fara sa ii treaca mediile in carnet. Nots a fist scazuta fara a face ... (vezi toată discuția)