Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Nota purtare elev.
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Nota purtare elev.

Se poate scadea nota la purtare unui elev de clasa a-V-a, fara a se instiinta in scris parintii acestuia, inainte de a se trece direct la acest eveniment?
bineinteles, nota o pune dirigintele fara acordul parintilor
Nu se poate contesta nota?
sigur, daca al dumneavoastra copil a fost cuminte, puteti contesta nota puteti sa mergeti chiar si la director
Contestatia se depune la directorul unitatii de invatamant respective sau la Inspectoratul Scolar?
paulionstoica, utilizator
Din... amintiri: nota la purtare se hotaraste in consiliul profesoral... nu hotaraste dirigintele, de capul lui...
Parintii ar trebui sa fie anuntati...
Da, se poate contesta...
Cred ca la director, mai intai si mai intai, apoi la inspectorat, daca nu sunteti sunteti multumit de raspuns.