Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SEDIU SOCIAL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SEDIU SOCIAL

Daca se schimba proprietarul la un spatiu inchiriat ca si sediu social, noul contract mai trebuie inregistrat la Registrul Comertului ? Contractul de inchiriere initial era pe o perioada nedeterminata. Va rog sa-mi precizati si temeiul legal.
Multumesc !
Nu mai este legal vechiul contract,incheiati un contract de inchiriere cu noul propietar-daca este de acord.Nu este nevoie sa-l depuneti la Registrul Comertului,deoarece nu ati schimbat sediul social.
Multumesc pentru raspuns !