avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 649 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... despagubiri Basarabia
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

despagubiri Basarabia

As dorii sa stiu daca exista cineva care a luat transa a doua privind despagubirile calculate dupa legea 290 din Basarabia. Mentionez ca prima transa am luat-o in anul 2008 insa cea de-a doua transa nici pana azi nu am luat-o, desi dosarul il am complet. Ce as mai putea sa fac? Unde as putea sa apelez?
sa dati in judecata ANRP. deja datoria statului catre dvs privind cea de-a doua transa conform legii 290/2003 e scadenta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despagubiri basarabia nicoleta71 nicoleta71 Cum pot intra in posesia transei a doua conform legii 290 privind despagubirile din Basarabia? Mentionez ca dosarul este complet iar prima transa am luat-o in ... (vezi toată discuția)
Legea 290/2003 iulian nicu iulian nicu as dori un raspuns din partea avocatnet ,cu privire la problema mea; am dosarul depus la anrp din luna martie/2007cu decizie ,hotarire,dovada refugiului si ... (vezi toată discuția)
Despagubiri legea 290/2003 givali givali Daca puteti, doresc sa-mi dati un sfat in problema mea: Tatal meu este deportat din Basarabia si a depus impreuna cu sora sa , un dosar de despagubire ... (vezi toată discuția)