Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea privind auditul public intern
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea privind auditul public intern

Buna ziua,
V-as ruga sa-mi spuneti daca auditorii interni de calitate, mediu si sanatate-securitate in munca pot beneficia de sporul de 25% (in conditiile in care au competenta de a audita toate cele 3 sisteme ), la fel ca si auditorii publici interni.

Multumesc frumos!

nikitta_1972, utilizator

Nu! Legea 672/2002 nu reglementeaza activitatea auditorilor interni de calitate, mediu si sanatate-securitate in munca. Sunt domenii total diferite. Oricum prevederile referitoare la sporul pentru complexitatea muncii au fost abrogare odata cu intrarea in criza.

Acestia pot beneficia de acel spor la salariu in conditiile in care acordarea lui este prevazuta in ccm aplicabil angajatorului sau in reg.intern al acestuia ... pentru sectorul bugetar, sporurile au fost incluse in salariu ...