avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1072 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită contestatie evaluare
Discuție deschisă în Executare silită

contestatie evaluare

Buna.Am un dosar de executare silita si azi mi-a venit o comumicare prin care se aduce le cunostinta ca in data de 15 martie v-a fi scoasa la licitatie casa pentru o anumita suma care cu care nu sunt de acord.Vreau sa stiu daca pot face contestatie la evaluare si care este procedura.Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Gabriela PĂDURARIU , Alte profesii 17:07, 7 Februarie 2011
Dar vi s-a comunicat Raportul de evaluare imobiliara?
Ca sa puteti contesta trebuie sa aveti un act de executare la care sa faceti aceasta contestatie.
Obligatoriu avocat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Evaluare imobil helmuth helmuth buna ziua daca in cadrul executarii silite urmate de vanzare la licitatie a imobilului ipotecat se face o evaluare de catre evaluator numit ... (vezi toată discuția)
Executare Popescu Rozalia Popescu Rozalia Buna seara! Am o mare rugaminte, ajutati-ma sa aflu raspuns la urmatoarele intrebari: Sotul meu are un apartament pus in executare de Asociatia de proprietari ... (vezi toată discuția)
Executare silita pt cheltuieli de judecata caradis caradis Buna ziua. Am si eu o nelamurire. Am sa dau cuiva cheltuieli de judecata 8800 ron, si a cerut executare silita mobiliara. Fara ca in somatie sa ma anunte vreun ... (vezi toată discuția)