Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Intreprindere individuala - CAEN principal si CAEN ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Intreprindere individuala - CAEN principal si CAEN secundar

Buna la toti forumistii!
Am si eu o intrebare care ma macina sa zic asa....vreau sa deschid o intreprindere individuala pe un cod Caen principal in functie de diploma in care sunt specializat!Pe langa principalul cod Caen mai vreau sa am si un cod secundar(activitate secundara)...intrebarea mea este imi trebuie calificare si pt activitatea secundara?sau e de ajuns numai pt codul principal?
Multumesc mult!
Depinde de codul secundar, care ar fi acesta?
Codul principal e de legat de mecanica auto(sunt electromecanic) iar codul secundar e de constructii(tamplarie)....
razvandicu, utilizator
Puteti fara probleme.
Multumesc frumos!
Puteti sa imi dati textul de lege unde scrie asta?Ca tot caut pe net si nu gasesc nimic legat de activitatea secundara,ce conditii tre sa indepliniesc!
Cu stima,
Razvan Dicu