Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Detinerea si comercializarea deseurilor si ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Detinerea si comercializarea deseurilor si materialelor neferoase

Rog urgent raspuns:
Firma la care lucrez doreste sa se autorizeze cat mai curand in vederea detinetii si comercializarii deseurilor si materialelor neferoase. Va rog sa-mi comunicati actele necesare celor sus-mentionate si legislatia care face vorbire despre acestea.
va multumesc.
● Ordonanta de Urgenta a Guvernului nr.195 din 22.12.2005 privind protectia mediului aprobata prin Legea nr.265 din 29.06.2006;
● Ordonanta de Urgenta a Guvernului nr.152 din 10.11.2005 aprobata prin Legea nr. 84 din 11.04.2006 privind prevenirea si controlul integrat al poluarii;
● Ordinul MAPM nr.818 din 17.10.2003 pentru aprobarea Procedurii de emitere a autorizatiei integrate de mediu completata cu Ordinul nr. 1158 din 15.11.2005 pentru modificarea si completarea anexei la Ordinul ministrului agriculturii, padurilor, apelor si mediului nr.818/2003

Stimate D-le consilier juridic, va multumesc pentru promptitudine si va rog sa-mi spuneti daca pentru comercializarea deseurilor neferoase este necesara autorizarea?