avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2016 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit declaratia 101
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

declaratia 101

Fiind intreprindere mijlocie trebuie sa depun declaratia 101 online.
Problema este ca nu gasesc declaratia 101 in format pdf inteligent pe care sa pot selecta perioada 01-09 si 10-12 (lunile), am gasit doar varianta in care treci anul (2010).
In concluzie eu ce depun ?
Cel mai recent răspuns: Marius2011 , utilizator 14:43, 11 Februarie 2011
Acea declaratie, in dreapta anului, are o casuta cu sageata in care se alege perioada.
Acea casuta din dreapta anului o bifez daca inchei exercitiul pana la 25 februarie.
Eu oricum o bifez, dar trebuie sa depun doua declaratii, una pentru primele 3 trimestre si una pentru trim 4.
Aceste 2 perioade trebuie sa apara undeva pe declaratie.
Pe cea in format PDF inteligent nu este, poate ca nu am eu versiunea care trebuie, ca doar am luat-o de pe site-ul ANAF, problema este ca pe site-ul ANAF pentru 2010 nu este decat declaratia ce se instaleaza, eu cum fac daca sunt obligat, ca intreprindere mijlocie sa depun online, iar online nu merge decat PDF ?
La pagina ANAF, depunere electronica decl PJ., descarcare declaratii, exista decl 101 pdf varianta 6.
Asa cum v-am zis initial, in dreapta anului, exista o sageata de unde alegeti perioada: prima linie este pt per 01/01-30/09 iar a treia linie pt per 01/10-31/12. Deci faceti 2 declaratii, una in care alegeti prima linie de perioada si alta in care alegeti linia 3 de perioada la aceasta decl bifati sau nu definitivare ex pina la 25.02.2011.
Se poate un link ?
Se pare ca trebuie sa-mi iau ochelari ca nu dau de ea...
Am gasit, multumesc mult.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul si declarare impozit profit 2010 ASPAZIA ASPAZIA Buna Ziua, La multi ani ! Legat de precizarile OG 82/2010 privind existenta a 2 ex. financiare in 2010 dpv al impozitului pe profit 2010 imi este ... (vezi toată discuția)
Tot despre impozit/profit 2010 blu_angel blu_angel conform declaratiei 101 ptr perioada 01-09-2010 rezulta diferenta de impozit pe profit de recuperat de 2847 lei, in declaratia 101 ptr perioada 10-12-2010 ... (vezi toată discuția)
Declaratia 101 ciprian_ntz ciprian_ntz Am o mica nelamurire cu privire la declaratia 101. Anul trecut am depus 2 declaratii 101, una in februarie cu privire la impozitul pe profit realizat luna ... (vezi toată discuția)