Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit declaratia 101
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

declaratia 101

Fiind intreprindere mijlocie trebuie sa depun declaratia 101 online.
Problema este ca nu gasesc declaratia 101 in format pdf inteligent pe care sa pot selecta perioada 01-09 si 10-12 (lunile), am gasit doar varianta in care treci anul (2010).
In concluzie eu ce depun ?
Acea declaratie, in dreapta anului, are o casuta cu sageata in care se alege perioada.
Acea casuta din dreapta anului o bifez daca inchei exercitiul pana la 25 februarie.
Eu oricum o bifez, dar trebuie sa depun doua declaratii, una pentru primele 3 trimestre si una pentru trim 4.
Aceste 2 perioade trebuie sa apara undeva pe declaratie.
Pe cea in format PDF inteligent nu este, poate ca nu am eu versiunea care trebuie, ca doar am luat-o de pe site-ul ANAF, problema este ca pe site-ul ANAF pentru 2010 nu este decat declaratia ce se instaleaza, eu cum fac daca sunt obligat, ca intreprindere mijlocie sa depun online, iar online nu merge decat PDF ?
La pagina ANAF, depunere electronica decl PJ., descarcare declaratii, exista decl 101 pdf varianta 6.
Asa cum v-am zis initial, in dreapta anului, exista o sageata de unde alegeti perioada: prima linie este pt per 01/01-30/09 iar a treia linie pt per 01/10-31/12. Deci faceti 2 declaratii, una in care alegeti prima linie de perioada si alta in care alegeti linia 3 de perioada la aceasta decl bifati sau nu definitivare ex pina la 25.02.2011.
Se poate un link ?
Se pare ca trebuie sa-mi iau ochelari ca nu dau de ea...
Am gasit, multumesc mult.