Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Notificare executare silita- societate de recuperari ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Notificare executare silita- societate de recuperari creante?

Am gasit un plic lipit pe usa cu o notificare silita. Este descrisa o suma fabuloasa care ma cam sperie. Se descrie un contract incheiat cu [CREDITOR]. Ce sa fac?
ContSters20980, utilizator
e o firma de recuperare care e imputernicita de [CREDITOR] sau a cumparat creanta si au dreptul, daca datoria nu e prescrisa, sa recupereze de la dvs datoria
ContSters20980, utilizator
pai sunati la ei si aflati.. daca nu ati platit aspiratoru...telefonu..frigideru sau mai stiu si eu ce... au venit dupa ele.. doar ca probabil intentioneaza sa va ia altceva..
cititi contractu de la cetelem, daca au venit acasa este cesionata la ei creanta mai mult ca sigur.
lgligor a scris:

Am gasit un plic lipit pe usa cu o notificare silita. Este descrisa o suma fabuloasa care ma cam sperie. Se descrie un contract incheiat cu CETELEM. Cesa fac?

Nu ati precizat daca ati incheiat sau nu un contract...:)