Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii COMISION DECLARATIA LUNARA ITM
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

COMISION DECLARATIA LUNARA ITM

Buna ziua. As dori sa va intreb daca incepand cu 01.01.2011 mai trebuie facuta vre-o declaratie la itm, sau trebuie transmine statele de plata in vre-un fel. Mentionez ca am accesat itmonline pentru depunerea online a declaratiei lunare, insa, se percepe un comision de 0,25% sau 0,75%, chiar daca legea a sistat acest comision din 2011. Multumesc
INCEPAND CU 01.01.2011 NU SE MAI DATOREAZA COMISION PENTRU OPEARAREA IN CARNETELE DE MUNCA DE CATRE ITM.
CARNETELE URMEAZA SA FIE RESTITUITE ANGAJATORILOR SI TITULARILOR.