avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Termenul emiterii unei decizii de pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Termenul emiterii unei decizii de pensie

Buna seara, dupa depunerea actelor pentru pensionare, care este perioada pentru primirea deciziei ?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: vasilescupetro , utilizator 09:06, 25 Martie 2011
cunosc 2 cazuri la care a durat 6 luni (ptr.fiecare). 45 de zile parca ar fi termenul dar ....
45 zile ,Si de regula nu se depaseste perioada
Si de regula nu se depaseste perioada


:D nu am scris prostii.
Multumesc de raspuns , 45 de zile lucratoare , deci inca un pic de rabdare si mult noroc
Sa ne spui si noua daca s-a incadrat in 45 de zile.

Alte discuții în legătură

Termenul maxim de emitere a deciziei de pensionare procesomanul procesomanul Buna ziua ! Va rog frumos, daca poate cineva sa-mi spuna, care este termenul maxim in care o casa de pensii judeteana, poate recalcula trecerea de la pensia ... (vezi toată discuția)
Termen contestatie m.marinesco m.marinesco Buna seara, In luna august 2011 am primit de la casa de pensii o decizie de recuperare debit (aplicare eronata OUG nr/100/2009) si o noua decizie de pensie ... (vezi toată discuția)
Cumul pensie-salariu pemarian pemarian La un an dupa pensionare in anul 2010 am avut posibilitatea sa lucrez pe o perioada determinata in sistemul bugetar, trebuind astfel sa renunt la pensie ... (vezi toată discuția)