Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale caen - cursuri de puericultura
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

caen - cursuri de puericultura

Buna ziua,

Intentionez sa deschid un SRL - centru pentru consilierea gravidei, cursuri gravide, cursuri de puericultura, gimnastica gravide, kinetoterapie, consiliere psihologica etc.
Serviciile vor fi prestate concret de catre persoane atestate cu care vom face contracte de colaborare.
Nu reusesc insa sa stabilesc carui CAEN i se potrivesc aceste servicii. Initial m-am gandit la:
8690 - Alte activitati referitoare la sanatatea umana sau la
8710 - Activitati ale centrelor de ingrijire medicala.

Ce parere aveti? Care este codul potrivit?

Oare sunt necesare avizari speciale preliminare/ulterioare infiintarii societatii?

Va multumesc anticipat.
8690 este cel mai potrivit. Anterior infiintarii societatii nu aveti nevoie, ulterior s-ar putea de la DSP.