avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... cerere dobandire personalitate politica
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

cerere dobandire personalitate politica

Am incercat sa fac si nu stiu ce sa completez am ajuns aici:

" Domnule Judecator,

Subsemnatul paul ,domiciliat in Bucuresti,str XX,posesor al C.I. seria xx nr. xxxxxxxx,C.N.P. :xxxxxxxxxxxxxx, imputernicit de Adunarea Generala a asociatiei Asociatia Razvan sa desfasoare procedura de dobandire a personalitati juridice,va rog???????????????????????????????????????????????????
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:40, 23 Februarie 2011
Hotararea de obtinere a personalitatii juridice trebuie sa apartina Adunarii generale si sa atasati hotararea , semnaturile si statulul asociatiei.
barabancea a scris:

Am incercat sa fac si nu stiu ce sa completez am ajuns aici:

" Domnule Judecator,

Subsemnatul paul ,domiciliat in Bucuresti,str XX,posesor al C.I. seria xx nr. xxxxxxxx,C.N.P. :xxxxxxxxxxxxxx, imputernicit de Adunarea Generala a asociatiei Asociatia Razvan sa desfasoare procedura de dobandire a personalitati juridice,va rog???????????????????????????????????????????????????


Gasiti un model de astfel de cerere aici:
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se redacteaza o cerere de dobandire a personalitatii juridice? barabancea barabancea Am fost la judecatorul de serviciu si mi-a spus ca cererile tip ce le-am gasit pe net nu sunt bune. EX: \" CERERE DE ÎNSCRIERE în vederea ... (vezi toată discuția)
Acte preluare societate. VASSY VASSY Buna ziua, Ma confrunt de ceva timp cu o preluare de societate. Cesioneaza 2 asociati si o preia alti 2 asociati.Nu este greu, dar de cate ori s-a intamplat ... (vezi toată discuția)
Punct de lucru bob02008 bob02008 Buna ziua, pentru inregistrarea punctului de lucru, am inteles ca pe langa formularele tipizate ce trebuiesc completate si semnate la ONRC mai trebuie sa ... (vezi toată discuția)