Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... cerere dobandire personalitate politica
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

cerere dobandire personalitate politica

Am incercat sa fac si nu stiu ce sa completez am ajuns aici:

" Domnule Judecator,

Subsemnatul paul ,domiciliat in Bucuresti,str XX,posesor al C.I. seria xx nr. xxxxxxxx,C.N.P. :xxxxxxxxxxxxxx, imputernicit de Adunarea Generala a asociatiei Asociatia Razvan sa desfasoare procedura de dobandire a personalitati juridice,va rog???????????????????????????????????????????????????
Hotararea de obtinere a personalitatii juridice trebuie sa apartina Adunarii generale si sa atasati hotararea , semnaturile si statulul asociatiei.
barabancea a scris:

Am incercat sa fac si nu stiu ce sa completez am ajuns aici:

" Domnule Judecator,

Subsemnatul paul ,domiciliat in Bucuresti,str XX,posesor al C.I. seria xx nr. xxxxxxxx,C.N.P. :xxxxxxxxxxxxxx, imputernicit de Adunarea Generala a asociatiei Asociatia Razvan sa desfasoare procedura de dobandire a personalitati juridice,va rog???????????????????????????????????????????????????

Gasiti un model de astfel de cerere aici:
[ link extern ]