Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Punctajul suplimentar pentru activitatea lucrata in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Punctajul suplimentar pentru activitatea lucrata in grupe de munca

Sunt pensionar din 2006, cu urmatoarele date:
- stagiu complet de cotizare: 30 ani si 11 luni
- gr.I - 12 ani
- gr.II - 7 ani
- etc.

- nu am primit nicio majorare ulterioara deciziei de pensionare din 2006

In luna februarie 2011 nu am primit nicio majorare pentru grupele de munca. Sunt indreptatit sa primesc?
Va multumesc.
adari a scris:
In luna februarie 2011 nu am primit nicio majorare pentru grupele de munca

:) Luna februarie nu s-a terminat.

Veti primi banii aferenti punctajului suplimentar dupa 23-26 februarie. Daca nu-i primiti in maxim doua saptamani, trimiteti o sesizare casei teritoriale de pensii.
adari a scris:
- nu am primit nicio majorare ulterioara deciziei de pensionare din 2006

.In luna octombrie 2009 trebuia sa vi se aplice O.U.G.100/2008.Adica trebuia sa vi se acorde 3,4375 puncte suplimentare,respectiv sa va creasca punctajul mediu anual cu 0,11119,iar pensia cu 82 de lei.In aceasta suma(82 de lei)se include si cresterea valorii punctului de pensie de la 718,4 la 732,8 lei.