avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Punctajul suplimentar pentru activitatea lucrata in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Punctajul suplimentar pentru activitatea lucrata in grupe de munca

Sunt pensionar din 2006, cu urmatoarele date:
- stagiu complet de cotizare: 30 ani si 11 luni
- gr.I - 12 ani
- gr.II - 7 ani
- etc.

- nu am primit nicio majorare ulterioara deciziei de pensionare din 2006

In luna februarie 2011 nu am primit nicio majorare pentru grupele de munca. Sunt indreptatit sa primesc?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 08:20, 23 Februarie 2011
adari a scris:
In luna februarie 2011 nu am primit nicio majorare pentru grupele de munca

:) Luna februarie nu s-a terminat.

Veti primi banii aferenti punctajului suplimentar dupa 23-26 februarie. Daca nu-i primiti in maxim doua saptamani, trimiteti o sesizare casei teritoriale de pensii.
adari a scris:
- nu am primit nicio majorare ulterioara deciziei de pensionare din 2006

.In luna octombrie 2009 trebuia sa vi se aplice O.U.G.100/2008.Adica trebuia sa vi se acorde 3,4375 puncte suplimentare,respectiv sa va creasca punctajul mediu anual cu 0,11119,iar pensia cu 82 de lei.In aceasta suma(82 de lei)se include si cresterea valorii punctului de pensie de la 718,4 la 732,8 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Punctajul suplimentar pentru activitatea lucrata in grupe de munca SOTULMEU A IESIT LA PENSIE IN OCTOMBRIE 2005, AVAND STAGIU COMPLET DE COTIZARE , 30 ANI SI 8 LUNI DIN CARE 21 ANI SI 4 LUNI GRUPA I; 5 ANI GRUPA II IAR ... (vezi toată discuția)
Punctaj suplimentar grupa i elias52 elias52 Doresc sa aflu daca punctajul mediu anual obtinut dupa marirea pensiei aferenta grupei 1 din Februarie 2011, este corect. - stagiu complet de cotizare 30 ... (vezi toată discuția)
Decizie de pensie gresita !? Dana95 Dana95 Buna Ziua Mama a depus dosarul de pensie anticipata in 2004, cei de la CP iau acordat pesie anticipata partial spunand ca nu are dreptul la pensie ... (vezi toată discuția)