avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1219 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Decontare TVA pe cheltuielile externe
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Decontare TVA pe cheltuielile externe

Buna ziua,
am "navigat" pe forum si nu am gasit minic referitor la problema mea asa ca va rog sa nu ocoliti acest mesaj.
Am firma de transport marfa pe extern ( Germania). Cele mai multe alimentari cu combustibil se fac pe extern. Exista vre-o lege sau o modalitate sa deduc TVA-ul ptr aceste bonuri de combustibil?
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: isopal , utilizator 10:19, 24 Februarie 2011
gasiti raspuns la intrebarea dvs. la adresa:[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autoutilitara primita in folosinta - ce fel de contract se poate incheia, sa pot decuce cheltuielile de transport? Silvia Monica Silvia Monica Buna ziua. Am primit o autoutilitara spre folosinta, de la alta firma (inregistrata pe firma respectiva), pentru desfasurarea propriei activitati a firmei ... (vezi toată discuția)
Bonuri dia911 dia911 BUNA ZIUA 1. Va rog sa imi spuneti daca am o firma de constructii care are 3 masini cu care transporta si marfa si muncitorii bonurile de combustibilul se ... (vezi toată discuția)
Transporturi intracomunitare viorica bulzan viorica bulzan 1)Furnizolul fiind firma X platitoare de tva cu sediul fix in Romania orasul \" A\" adica Eu efectuez o prestatie de transport intracomunitar pentru ... (vezi toată discuția)