Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Decontare TVA pe cheltuielile externe
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Decontare TVA pe cheltuielile externe

Buna ziua,
am "navigat" pe forum si nu am gasit minic referitor la problema mea asa ca va rog sa nu ocoliti acest mesaj.
Am firma de transport marfa pe extern ( Germania). Cele mai multe alimentari cu combustibil se fac pe extern. Exista vre-o lege sau o modalitate sa deduc TVA-ul ptr aceste bonuri de combustibil?
Multumesc anticipat!
gasiti raspuns la intrebarea dvs. la adresa:[ link extern ]