Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Documente ce atesta pregatirea profesionala pentru ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Documente ce atesta pregatirea profesionala pentru infiintarea unui PFA

Buna ziua.
As dori sa stiu daca mai exista si alte documente care sa ateste pregatirea profesionala inafara de :
- diploma;
- certificatul sau adeverinta prin care se dovedeste absolvirea unei institutii de invatamant;
- certificatul de calificare profesionala sau de absolvire a unei forme de pregatire profesionala, organizata in conditiile legii in vigoare la data eliberarii acestuia;
certificatul de competenta profesionala;
- atestatul de recunoastere si/sau echivalare pentru persoanele fizice care au dobandit calificarea in strainatate;
- atestatul de recunoastere a calificarii dobandite in strainatate, in afara sistemului de invatamant;

Vreau sa-mi infiintez un PFA, sa lucrez in programare web insa nu am nici o pregatire in acest domeniu si nici nu pot face vre-un curs pentru ca din pacate nu am terminat liceul #-o .
Am inteles ca se poate elibera de catre o firma care lucreaza in acelasi domeniu o hartie precum ca ai facut practica la ei, hartie pe baza careia se poate infiinta un PFA.
Stie cineva cum se poate elibera o astfel de hartie? Cum arata ? A mai infiintat cineva un PFA pe baza acestei hartii ?
Va complicati degeaba. Mergeti la un notar public si solicitati redactarea unei declaratii pe propria raspundere ::: declaratie de competente.