Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Retinere permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Retinere permis

am fost oprit de politie. Am fost testat cu etilotestul (0.62). Mi.sa recoltat si prob biologica( sub 0.8). Am sub un an de cand am sustinut examenul pentru obtinerea permisului. Intrebarea: Ce mi.se poate intampla?
Curioase valori ale alcoolemiei.Daca la etilotest rezultatul a fost 0,62 in sange trebuia sa fie in jurul valorii de 1,30.Este ceva suspect la mijloc.
Va inteleg curiozitatea. Era doar o intrebare! Imi puteti raspunde??