Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general TAXE LA SALARIU
Discuție deschisă în Contabilitate în general

TAXE LA SALARIU

la un salariu de 1250 ce taxe cat la sute plateste angajatul cat la suta plateste angajatorul?
Taxe angajat

pensii 10.5%
sanatate 5.5%
somaj 05.%
Impozit pe salariu 16% din baza de calcul

angajator
pensii 20.8%
somaj 0.5%
sanatate 5.2%
fond garantare 0.25%
concedii medicale 0.85%
fond risc - dupa cod caen
Popa Adrian, Contabil
deci din 1250 salariu pe cartea de munca cat sunt taxele de platit , ce suma?
anne_marieee a scris:

deci din 1250 salariu pe cartea de munca cat sunt taxele de platit , ce suma?

Calculati la salariul de 1250 toate procentele scrise mai sus.