Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Obtinere copie carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Obtinere copie carte de munca

Buna ziua,

Am nevoie de copie dupa carte de munca. Firma la care lucrez are doua sedii in orase diferite. Eu lucrez la un sediu, si cartea de munca se afla in orasul celuilalt sediu. Pana acum trimiteam o procura semnata de mine (fara sa fie vizata de un notar) si un reprezentant al firmei mergea si facea copie dupa cartea de munca si ne-o trimitea.
Acum mi se spune ca trebuie procura notariala pentru a se putea face copia, plus cartea mea de identitate in original.
E posibil acest lucru?? Cum sa dau eu buletinul original altei persoane??
Care sunt conditiile legale prin care pot intra in posesia unei copii dupa cartea de munca fara sa ma prezint personal la Oficiul resp.

Multumesc,
Procura notariala prin care mandatati o alta persoana sa obtina in numele dvs. copia de care aveti nevoie, plus xerocopia cartii dvs. de identitate ar trebui sa fie suficienta.