avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 934 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general firma montaj biciclete
Discuție deschisă în Contabilitate în general

firma montaj biciclete

doresc sa infiintez o firma de montaj biciclete ,deocamdata fiind in perioada de informare-As dori sa stiu daca
1-sunt conditii diferite fata de infiintarea unei firme
2-pot obtine facilitati din partea statului
3- la importul pe piese , platesc texe vamale si antidumping pt piese sau declarand ca montez biciclete platesc pt biciclete?
4-pot fi scutit de platirea tva-ului la importul de piese daca declar ca toate bicicletele realizate cu piesele respective le voi exporta mai apoi?
cam astea sunt o parte din intrebarile care ma framanta momentan-astept ajutorul dvs.

Alte discuții în legătură

Recuperare tva - export autovehicul sirshadow sirshadow Buna seara, Am achizitionat in acest an un autovehicul nou din Romania. Insa acum sunt nevoit sa inregistrez autovehiculului intr-o tara extra-comunitara. ... (vezi toată discuția)
Export CMan CMan Buna ziua! Am si eu o mare rugaminte la dumneavoastra! Sunt un agricultor si am luat legatura cu o firma germana care doreste sa achizitioneze floarea ... (vezi toată discuția)
Livrare materiale de constructii in austria siracusa siracusa Buna ziua! As dori cateva informatii daca este posibil sau sa ma indrumati catre cineva in masura sa-mi raspund privind urmatoarea intrebare: Am o societate de ... (vezi toată discuția)