avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... recuperarea de cheltuiele de judecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

recuperarea de cheltuiele de judecata

Am o sentitnta de la tribunal in care, dupa o proces, fosta concubina mea are datoria sa m-a despagubesca de 4000 de ron de cheltuiele.
Domnisoara a raspuns la executorul ca nu are bani sau venituri.
Ieu, am o declaratia de la concubine respectiva cu care, ea, declara asa:
apartamentul, autoturismul VOLVO si autoturismul Ford, le avem cumparate impreuna noi doi (ieu si ea) si sunt proprietate 50% fiecare.
Dupa cearta, ieu m-am oprit Fordul, si ea are Volvo.
Ambedoi autoturisme nu are numari romanesti (ford este cu numeri de Germania si Volvo are numeri de Italia) Volvo, fostul proprietario a decedat si nu existe
contract de vinzare si cumparare (dar nu este frat, am verificat cu politia) este
numa in posesia iei.
Poate fii executat in favoare meu??
Merci, cer scuze de probabili eroari de scris, sunt Italian
Cel mai recent răspuns: Giuliano Piccoli , utilizator 11:10, 5 Martie 2011
daca masina inca este in posesia fostei dvs concubine atunci acest bunul mobil poate face obiectul executarii.
Pe numele cui sunt bunurile? Exista doar acea declaratie?Pe numele cui s-a facut intabularea?
Buna D.na Avocat, si multumesc.
Autoturismul are acte de Italia de o persoana decedata, si existe numa declaratia
care m-a fact concubina. A esistat si o contract de vinzare/cumparare care avea facut o persoana, si ea decedata, in favoare meu (este depus la Politia de ce
vanzatorul nu avea drep sa el face)
in ce parte de lume va aflati? unde s-au impartit bunurile?
Sintem din Arad, divisune inca nu s-a facut

Alte discuții în legătură

Locuinta in apartament in coproprietate Giuliano Piccoli Giuliano Piccoli Am 50% din proprietate din o apartament (prin hotarirea judecatoresta, confirmata ed irevocabile), de la care am fost inchis afara de 15 lune de fosta ... (vezi toată discuția)
Cheltuiele de bloc neplatite si mobila ecc. furate Giuliano Piccoli Giuliano Piccoli BUNA ZIUA, AM DIVENIT PROPRIETAR CU COTA 1/2 DE UN APARTAMENT, PRIN SINTINTA DE TRIBUNAL ARAD IN OCTOMBRIE 2010. IN APARTAMENT ERAU CA CHIRIASI (CU CONTRACT ... (vezi toată discuția)
Cheltuiele de bloc in proprietate in comune Giuliano Piccoli Giuliano Piccoli Buna ziua, sunt proprietar in cota parte 1/2 de un apartament. In apartament respectiv, momentan, nu lociueste niman, dar ceva cheltuiele sunt la fel. Ca ... (vezi toată discuția)