Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... asigurare obligatorie pe locuinta
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

asigurare obligatorie pe locuinta

pana la ce data trebuie incheiata polita de asigurare obligatorie pentru locuinte?
In unele surse am citit ca pana pe 15 iulie, altele spun ca data limita era 15 ianuarie. Cand spun surse ma refer la presa, ca din lege n-am inteles care e termenul.
15 iulie
Am mai discutat si pe aici:
www.avocatnet.ro/content/for...
uitati de ce am adresat aceasta intrebare : [ link extern ]
Dovada "vie" a datei de inceput a asigurarilor PAD:
[ link extern ]
De la aceasta data incepe masuratoarea anului care expira la 15 iulie 2011.
Cautati pe net comentariile d-lui "sef" de PAID, X-(care este distrus de faptul ca incasarile au scazut semnificativ dupa anuntul facut de MAI (care este si seful amendatorilor B-) )
Mai mult, unii asiguratori profitand de "ceata din parcare", fac vizite la domiciliu sustinand expunerea la amenzi dupa 15 ianuarie...:tooth:
ok :D
Multumesc pentru raspunsul promt. Am incredere, mai ales ca provine de la un specialist in domeniu :bow: