Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... autorizatie imprezmuire teren extravilan?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

autorizatie imprezmuire teren extravilan?

Buna ziua,

De curand am reusit sa cumpar niste teren extravilan (fanete) de 5000 mp si as dori sa-mi imprejmuiesc ~1200 mp cu spalieri bagati in pamant si plasa de sarma. Pentru acest tip de imprejmuire imi trebuie autorizatie de la primarie? Printre topografii pe care i-am intrebat unii zic ca da altii ca nu.
Stiu ca nu am voie sa contruiesc pe teren extravilan dar un gard unde nici macar nu folosesc beton trebuie autorizat? :O
tudor_mtp, utilizator