Forum Discuţii juridice Achiziţii publice achizitie mobilier
Discuție deschisă în Achiziţii publice

achizitie mobilier

In anul 2010 a fost permisa achizitia de mobilier la o institutie publica ?
Daca a fost cuprinsa in bugetul pentru anul respectiva atunci da.
Conform OUG 34/2009 cu toate modificarile si completarile ulterioare , art.24 alin1 , nu sunt permise achizitile de mobilier si aparatura birotica , precum si autoturisme. Va recomand sa studiati aceste prevederi , pentru ca tot acolo sunt si exceptiile la alin 2. Sper ca va e de folos.