Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Nu reusesc sa-mi iau permisul inapoi
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Nu reusesc sa-mi iau permisul inapoi

ma numesc Florin si am o problema in data de 26.10.2010 am cumparat o masina golf 3 inmatriculata cu taxa falsa eu am urmat toate procedurile pt a inmatricula pe numele meu(radiere , fiscal, fise ,taxe impozitul etc...) dupa ce fac dosarul sal dupun ma opreste un echipaj de politie ma verifica si imi spune ca are taxa falsa imi ia permisu talonu si nr depe masina (nu a facut niciun proces verbal )miau dat dovada 15 zile de condus si de atunci nu am mai vazut nimik...am fost la ei din saptamana in saptamana imi spune ca nu da de proprietarul masini si sa stau linistit ca eu nu am nicio vina si ca imi iau permisu dupa ce se inchide dosarul ... va rog spunetimi si mie ce pot face pt ami loa permisu .(unde trebuie sa ma duc ) am pierdut locul de munca din cauza asta, am nevoie de permis este singura sansa de venit la mine .Va rog spunetimi ce pot sa fac .....va multumesc
Adresati o cerere scrisa la sectia de politie care v-a luat permisul si cereti un raspuns scris la solicitare.
va multumesc pt raspuns totus va mai intreb politistul care ma verificat atunci si mia confiscat nr la masina avea voie sami ia permisul ? era problema cu masina nu ? legal am avut fisa de radiere care e valabila 30 de zile iar la mine a trecut 6 zile pana am facut actele dc mia loat permisul ? ...si 3 luni poate sal suspende la mine mai e un pik se face 6 luni si tot nu mil da inapoi ...este greu pt mn fara permis pt ca el imi aduce bani in casa ...
am facut aceasta cerere dar nu am primit nimik si am fost la ei si imi zic intruna ca o sami vina acasa raspunsul . dar au trecut 9 luni si nu imi da niciun raspt unde trebuie sa ma duc va rog un raspuns sa ma ajutati .....
cred ca ti au facut dosar penal!altfel nu aveau cum sa ti retina atat timp permisul........il vei primi cand primesti sup sau nup sau cere o dovada de circulatie
vxd, utilizator