avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1090 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Noile coduri sau legi...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Noile coduri sau legi...

Buna! As vrea sa ma ajuta-ti cu o stire care am aflat. Este adevarat ca intra ceva legi s-au coduri in octombire?
Si care sunt acelea?
Va multumesc de rasps.
=D>
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:19, 1 Aprilie 2011
Unde sa intre, stimata domnisoara?
In vigoare!!
Da, legi vor mai intra pana in octombrie, destule, pentru toata lumea, si pe toate gusturile.
Daca nu sunt indiscret, de ce intrebati?
Ultima modificare: Joi, 24 Martie 2011
bogdan27, utilizator
Este prevazut in art 214 a proiectul de legea pentru a pune in aplicarea codului civil si in art 250 a codului penal ca data de intrarea in vigor efectiv ar fi (cu niste exceptie)la data de 1 octombrie 2011. Dar nici aceste proiecte au fost aprobate.
CristinaElvira a scris:

Buna! As vrea sa ma ajuta-ti cu o stire care am aflat. Este adevarat ca intra ceva legi s-au coduri in octombire?
Si care sunt acelea?
Va multumesc de rasps.
=D>


Ca sa intre in vigoare Noile Coduri , mai intai ar trebui adoptate legile pentru intrarea lor in vigoare ... ceea ce onoratul nostru Parlament nu se prea grabeste sa le adopte.

Alte discuții în legătură

Cand intra in vigoare noile coduri? mancipri mancipri va rog sa imi spuneti de cand intra in vigoare noile coduri ( civil si penal ) (vezi toată discuția)
Admitere magistratura oct-nov 2011 stelutaalistar stelutaalistar Dupa calendarul estimativ afisat de CSM examenul de admitere magistratura se va da in octombrie-noiembrie 2011. Problema este.... dupa ce coduri invatam ? ... (vezi toată discuția)