Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cazierul si cariera militara?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cazierul si cariera militara?

recent am fost condamnat la 2 ani cu suspendare pentru furt calificat (fapta petrecuta in anul 2003 ),,,,eu unul regret cele intamplate ...eram doar un copil atunci(14 ani)...acum as dori sa urmez o cariera militara si nu stiu daca ma afecteaza in vreun fel....daca este necesar un cazier curat pentru armata...
nu aveti dcat sa asteptati sa cereti reabilitarea
Recent, cand?

Va afecteaza daca ati fost condamnat recent.
recent ,,,,acum 2 saptamani am primit decizia definitiva a curtii de apel....
O sa fiti reabilitat de drept daca in cursul termenului de incercare nu mai savarsiti o alta fapta.

Imi pare rau, dar acum n-aveti cazier curat pentru armata.
pentru a accede in randurile armatei nu trerbuie sa aveti antecedente penale astfel dumneavoastra in momentul de fata nu indepliniti aceasta conditie, din pacate momentan nu puteti urma o cariera militara!