Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... dare de seama
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

dare de seama

cum trebuie sa arate o dare de seama a presedintelui de asociatie?
un fel de rezumat cu activitatea pe o anumita perioada de timp.
:rofl:
Eu n-am vrut să-i spun așa, ca să nu aducă aminte de ședințele de pe vremuri... i-am spus „raport de activitate” B-)
Care vremuri dom' Silviu? Adica inainte nu se faceau Dari de seama (vorbind de asociatii si nu numai) ? Se faceau, aveau un anumit tipic pe care eu il urmaresc si acum ca sa fie coerent.
Dar pentru ca mi-am adus aminte, ai vazut vre-o cerere in care se cerea de exemplu un schimb de locuinta care se incheia cu: "Traiasca lupta pentru pace?"
Nu radeti, asa era pe vremuri. Era chiar asa de rau ...?
Darea de seama n-o face doar presedintele, ci toti membrii comitetului Asociatiei de proprietari in frunte cu seful comisiei de cenzori. In fapt acesta, cel din urma, prezinta situatia financiara a blocului obligatoriu pana la 31 martie pantru anul precedent.
Consultati legea Asociatiilor de peoprietari.
Bafta!
@ciolpi,
Da, darea de seama nu o face presedintele singur, daca are cu cine. Cenzorul nu are ce cauta in propozitie. Comisia de cenzori intocmeste alt document care explica asa cum zici, situatia financiara a as. prop., in fapt executia bugetara... ce s-a facut bine, ce s-a incalcat, ce masuri de remediere se propun... Ca este si el pe-acolo, este, dar are alta treaba.