Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii impozitare tichete de masa
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

impozitare tichete de masa

Buna seara,
Am citit ceva ca nu se mai impoziteaza tichetele de masa, este adevarat?daca da, incepand cu ce luna se aplica?
Si mai am o nelamurire...contracul colectiv de munca pe 2010-2014 a fost aprobat?
Multumesc
1. Proiectul inca nu a fost aprobat decat de Senat,urmeaza a fi discutat in plenul Camerei Deputatilor ,care este si forul decizional in luarea acestei masuri .

Dispozitiile OUG 117/2010 raman in vigoare pana la publicarea Legii de aprobare a OUG nr. 117/2010 in Monitorul Oficial.

www.avocatnet.ro/content/art...

2. Contractul colectiv de munca la nivel national 2011-2014 nu a fost inca aprobat.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal