avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1180 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii impozitare tichete de masa
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

impozitare tichete de masa

Buna seara,
Am citit ceva ca nu se mai impoziteaza tichetele de masa, este adevarat?daca da, incepand cu ce luna se aplica?
Si mai am o nelamurire...contracul colectiv de munca pe 2010-2014 a fost aprobat?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 21:54, 31 Martie 2011
1. Proiectul inca nu a fost aprobat decat de Senat,urmeaza a fi discutat in plenul Camerei Deputatilor ,care este si forul decizional in luarea acestei masuri .

Dispozitiile OUG 117/2010 raman in vigoare pana la publicarea Legii de aprobare a OUG nr. 117/2010 in Monitorul Oficial.


www.avocatnet.ro/content/art...

2. Contractul colectiv de munca la nivel national 2011-2014 nu a fost inca aprobat.
Ultima modificare: Joi, 31 Martie 2011
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil 01.01.2016 ipuiu777 ipuiu777 buna ziua, doresc sa stiu daca s-a aprobat si modificat oug / privind indemnizatia de crestere copil de la 01.01.2016 si ce prevede.multumesc (vezi toată discuția)
Zile libere rusalii Gratiela Ratiu Gratiela Ratiu Acu ceva timp, Presedintele a fost de acord cu modificrea Codului Muncii privind acordarea a inca 2 zile libere legale, dar, =D>, nu a promulgat legea ... (vezi toată discuția)
Proiect modificare l 230/2007 Octavia Turbatu Octavia Turbatu [quot]\\"Administratorii de blocuri sunt obligaţi să aducă la cunoştinţă, trimestrial, proprietarilor din cadrul asociaţiei de care răspund, prin ... (vezi toată discuția)