Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA - comerciant sau nu??
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA - comerciant sau nu??

Vreau sa ma lamuriti si pe mine daca cel care devine persoana fizica autorizata dobandeste si calitatea de comerciant?
Vreau sa accesez fonduri europene si locul de munca nu imi permite sa fiu comerciant. Dar sunt obligat sa imi fac pfa pt a primi fondurile?
Ce pot face?
Persoana fizica autorizata are calitatea de comerciant.