avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... resurse umane
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

resurse umane

Buna ziua
va rog frumos sa-mi spuneti daca a aparut codul muncii in Monitorul Oficial
va multumesc
Cel mai recent răspuns: carmen.balan1967@yahoo.com , utilizator 19:00, 7 Aprilie 2011
Da a fost publicat in MO si va intra in vigoare la 1.05.2011
Nr. M.O. in care a aparut este 225 / 31.03.2011 si este cuprins in Legea nr. 40.
Unde este publicat noul Cod al Muncii ??? ... din cate stiu eu , Legea nr.40/2011 este o lege pentru modificarea si completarea Legii nr. 53/2003 - Codul muncii....;)
Au aparut modificarile, desigur! Ori, ceea ce nu se modifica e limpede ca ramane asa cum era.
Eu m-am gandit ca nu are ce altceva sa mai apara!
carmen.balan1967@yahoo.com a scris:

Au aparut modificarile, desigur! Ori, ceea ce nu se modifica e limpede ca ramane asa cum era.
Eu m-am gandit ca nu are ce altceva sa mai apara!


Eu m-am referit la faptul ca nu exista un nou Cod al muncii, ci doar s-au modificat anumite prevederi din cel vechi ...

Alte discuții în legătură

Modificari codul muncii Ank27 Ank27 Buna ziua!Sub ce nume (OUG, proiect etc) au fost publicate modificarile aduse codului muncii?Din pacate am lipsit din peisaj o perioada buna de timp si nu mai ... (vezi toată discuția)
Societate cooperativa soldatu soldatu dupa noul cod al muncii,membrii cooperatori ce vor incheia?,conventii de munca sau contracte de munca si care este diferenta? (vezi toată discuția)
Modificarile codului muncii publicate leuca_luminita leuca_luminita Legea 40/2011 pentru modificarea si completarea Codului Muncii a fost publicata in MO 225 / 31.03.2011 (vezi toată discuția)