Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... resurse umane
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

resurse umane

Buna ziua
va rog frumos sa-mi spuneti daca a aparut codul muncii in Monitorul Oficial
va multumesc
Da a fost publicat in MO si va intra in vigoare la 1.05.2011
Nr. M.O. in care a aparut este 225 / 31.03.2011 si este cuprins in Legea nr. 40.
Unde este publicat noul Cod al Muncii ??? ... din cate stiu eu , Legea nr.40/2011 este o lege pentru modificarea si completarea Legii nr. 53/2003 - Codul muncii....;)
Au aparut modificarile, desigur! Ori, ceea ce nu se modifica e limpede ca ramane asa cum era.
Eu m-am gandit ca nu are ce altceva sa mai apara!
carmen.balan1967@yahoo.com a scris:

Au aparut modificarile, desigur! Ori, ceea ce nu se modifica e limpede ca ramane asa cum era.
Eu m-am gandit ca nu are ce altceva sa mai apara!

Eu m-am referit la faptul ca nu exista un nou Cod al muncii, ci doar s-au modificat anumite prevederi din cel vechi ...