Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Control ANAF dupa insolventa
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Control ANAF dupa insolventa

Mai poate A.N.A.F. sa dispuna efectuarea unui control fiscal de Fond pentru anul 2008, 2009 si 2010 dupa deschiderea procedurii insolventa?
Un astfel de control fiscal este nelegal dupa data deschiderii procedurii de insolventa si constituie un abuz in serviciu?
Da, se poate efectua controlul si poate stabili obligatii fiscale suplimentare, daca se inscrie la tablou pana la termenul definitiv.